TOP 5 OVE SEDMICE

BEZ DLAKE NA JEZIKU

Urugvaj ispao sa Mundijala, ‘El loco’ razočaran: Mogli smo imati sedam bodova, ali imamo dva

Urugvaj je završio nastup na Svjetskom prvenstvu već nakon grupne faze. Ekipa Marcela Bielse u odlučujućem meču izgubila je od Španije rezultatom 1:0.

Urugvaju je za prolaz dalje bio dovoljan i remi, ali nije uspio doći do boda koji bi ga odveo u nokaut fazu.

Nakon utakmice Bielsa je teško podnio eliminaciju. Na snimku koji se proširio društvenim mrežama vidi se kako nervozno čeka razgovor s novinarima, a zatim im poručuje: “Završite to već jednom!”

Ni konferencija za medije nije prošla u mnogo mirnijem tonu. Argentinac je davao kratke odgovore, a razgovor je završio riječima: “Nema na čemu.”

Bielsa preuzeo odgovornost

‘El Loco’ nije tražio izgovore za loš rezultat.

“Nisam ništa ostavio urugvajskom nogometu. Trener koji tri godine radi u jednoj zemlji, a ne ostvari rezultate, ne može reći da je dao doprinos. Četvrto mjesto u kvalifikacijama nema vrijednost, kao ni treće mjesto na Copa Americi, a ovu izvedbu na Svjetskom prvenstvu nema potrebe ni opisivati. Moje razdoblje ne govori ništa.”

Urugvaj je grupnu fazu završio sa samo dva boda, iako Bielsa smatra da je njegova ekipa po igri zaslužila više.

“Mogli smo imati sedam bodova, ali imamo dva. To je rezultat mog vođenja. Moj posao bio je da skup kvalitetnih igrača pretvorim u tim, a u tome nisam uspio. Ako želite objašnjenje, rekao bih da smo od sedam bodova koje smo zaslužili osvojili samo dva.”

Preuzeo odgovornost za neuspjeh

Bielsa se osvrnuo i na pitanja novinara, uz poruku da je osjetio kako se od njega ne traže objašnjenja, nego povod za kritiku.

“Odgovoran sam za ono što je Urugvaj napravio na ovom Svjetskom prvenstvu. Vaša pitanja ne traže odgovore, nego priliku da me napadnete. Ja sam odgovoran za svo razočarenje zbog posla koji sam napravio.”

Govorio je i o odlukama tokom susreta sa Španijom. Prema njegovim riječima, Fernando Muslera je sam tražio izmjenu nakon greške kod gola, dok je Federico Valverde izašao jer je želio pojačati napad.

Urugvaj je na Mundijal stigao s velikim očekivanjima, ali turnir napušta mnogo ranije nego što su navijači očekivali.

Pratite Rezon.ba na Google-u Dodajte nas u omiljene izvore i lakše pratite najnovije vijesti.
Dodaj

POVEZANI ČLANCI

Đoković podržao ‘Zmajeve’ i ‘Vatrene’, pa prognozirao osvajača Mundijala

Novak Đoković se tokom obraćanja medijima uoči Wimbledona dotakao...

Bešiktaš od naredne sezone ulazi u Euroligu: Mijenja tim iz Francuske

Turski Bešiktaš igrat će naredne sezone u Euroligi, potvrđeno...

Sve ili ništa za Hrvatsku: Večeras se dijele posljednje karte za nokaut fazu

Sedamnaestog dana Svjetskog prvenstva bit će poznati svi učesnici...