Nogometna reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država porazom je zaključila nastup u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva, ali je uprkos tome kao prvoplasirana izborila plasman u nokaut fazu.
Kao da su ispali
Ekipa Mauricija Pochettina prethodno je savladala Paragvaj rezultatom 4:1 i Australiju sa 2:0, da bi u posljednjem kolu doživjela poraz od Turske rezultatom 3:2.
Nakon utakmice, argentinski stručnjak nije krio nezadovoljstvo tonom pitanja na konferenciji za medije, gdje ne istakao da se stvara dojam kao da je njegova reprezentacija eliminisana s turnira.
“Trenutno nam niko nije čestitao na prvom mjestu u našoj grupi. Čestitam igračima, osoblju i navijačima što su završili prvi u vrlo teškoj grupi. Naš je cilj bio završiti prvi i završili smo prvi. Jako sam pozitivan i sretan”, rekao je Pochettino.
BiH – Amerika
Selektor SAD-a naglasio je da je najvažnije ostvarenje zacrtanog cilja i plasman u narednu rundu takmičenja.
“Pitanja su vam malo čudna. Prevladava osjećaj kao da smo ispali. Sada smo puno bolja ekipa nego prije. Kvalifikovali smo se kao broj jedan i prošli smo u sljedeći krug. Moram vas podsjetiti da smo osvojili grupu”, dodao je Pochettino.
Podsjetimo, reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država će u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva odmjeriti snage s Bosnom i Hercegovinom. Susret je na programu 2. jula u San Franciscu.
