Selektor nogometne reprezentacije BiH Sergej Barbarez oglasio se na društvenim mrežama nakon sinoćnje velike pobjede Zmajeva protiv Katara i plasmana u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva.
“Zar je važno ko je počeo…”
Mnogi su mišljenja da je ovo poruka i za one koji su kritikovali i njega kao i igrače.

Zar je važno ko je počeo, ko ušao , ko zabio i ko odbranio. Zar je važno šta “stručnjaci” kažu , “smijemo” li igrati sa dva napadača , ili koji igrač “mora” igrati ,da li smo “srednja” ekipa , ili kako “moramo” sve pobjediti sa 3:0 ili “da ovako ne možemo protiv Amerikanaca” a mi ispisasmo fudbalsku istoriju , a mi učinismo narod nikad sretnijim i ponosnijim, a mi ujedinismo narod , a mi stvorismo nove idole…
“Raduj se Bosno i Hercegovino”
Zar nije važno da sanjamo snove, zar nije važno da smo zajedništvo , zar nije važno da zastava naše Bosne i Hercegovine već mjesec dana se vijori na najvećoj svjetskoj fudbalskoj sceni , zar nije važno da “stvaramo” svjetliju budućnost, zar nije važno da smo ponosni…
Raduj se Bosno i Hercegovino, raduje se svim srcem”, poručio je Barbarez na Instagramu
