TOP 5 OVE SEDMICE

Pakuju kofere

Ovo je najgora reprezentacija na Svjetskom prvenstvu

Reprezentacija Tunisa je ispala već nakon grupne faze na svjetskom nogometnom prvenstvu.

Tunižani su izgubila sve tri utakmice, dali samo dva gola i pritom usred turnira smijenila selektora.

Takmičenje su završili s gol-razlikom -10, čime su ušao u neslavno društvo.

Dvocifren minus

Postao je tek deseta reprezentacija u historiji Svjetskih prvenstava koja je turnir završila s dvocifrenim minusom u gol-razlici.

Negativni rekord svih svjetskih prvenstava i dalje drži Južna Koreja, koja je 1954. godine primila 16 golova u svega dvije utakmice.

Tunis je grupnu fazu završio sa tri poraza – od Švedske 5:1, Japana 4:0 i Nizozemske 3:1, uz ukupno 12 primljenih golova, što je najviše među svim reprezentacijama u grupnoj fazi Mundijala u 21. vijeku.

Imali druge planove

Tunis je u grupu ušao s nadom da može biti neugodan protivnik, ali završio je kao jedna od najslabijih reprezentacija turnira. Rezultatski, statistički i dojmom, ovo je bio nastup za zaborav.

U konkurenciji svih reprezentacija na Mundijalu, teško je pobjeći zaključku: Tunis je najgora ekipa ovog Svjetskog prvenstva,piše tportal.hr.

Pratite Rezon.ba na Google-u Dodajte nas u omiljene izvore i lakše pratite najnovije vijesti.
Dodaj

POVEZANI ČLANCI

Dva ‘Zmaja’ se našla u idealnom timu grupe B

Ugledni statistički portal WhoScored.com objavio je idealni tim grupne...

Pochettino nakon poraza od Turske: Ponašate se kao da smo ispali sa Svjetskog...

Nogometna reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država porazom je zaključila nastup...