Australija i Paragvaj odigrali su San Franciscu utakmicu koja je završila rezultatom 0:0 ii tako izazvali bijes navijača koji su iskazali na društvenim mrežama.
Obje reprezentacije znale su da im neriješen rezultat može otvoriti vrata nokaut-faze Svjetskog prvenstva, a upravo takav rasplet na kraju se i dogodio.
Drugo i treće mjesto
Australija je remijem završila druga u grupi iza SAD-a, dok je Paragvaj s četiri boda zauzeo treće mjesto i sada je u vrlo dobroj poziciji za prolazak među najbolje trećeplasirane reprezentacije.
No način na koji se došlo do tog rezultata mnogima se nije svidio.
“Paragvaj i Australija igraju najgoru utakmicu u historiji svjetskih prvenstava, a možda i čovječanstva”, napisao je jedan navijač na društvenim mrežama
Drugi je komentarisao:
“Paragvaj i Australija dogovaraju stvari?”
Najžešći komentari išli su prema tvrdnjama da utakmicu treba istražiti.
“Mirni kardio trening”
“Paragvaj i Australija trebaju biti pod istragom. Jasno su pokazali da niko ne smije pobijediti. Ovo ismijava Svjetsko prvenstvo” napisao je jedan korisnik.
Jedan od komentara je glasio:
“Ako ikad želite vidjeti 22 muškarca kako se pretvaraju da igraju nogomet, a pritom strogo paze da niko slučajno ne zabije, uključite Paragvaj protiv Australije. Budući da oboje prolaze s remijem, utakmica se pretvorila u mirni kardio trening.”
