U Salt Lake Cityju, gdje je smještena baza reprezentacije Bosne i Hercegovine tokom Svjetskog prvenstva, održana je 12. sjednica Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH.
Sjednicom je predsjedavao predsjednik NS BiH Vico Zeljković, a osim članova delegacije koji se nalaze u Sjedinjenim Američkim Državama, sastanku su putem ZOOM platforme prisustvovali i ostali članovi Izvršnog odbora.
Na sjednici je donesena odluka o raspodjeli finansijskih sredstava klubovima svih takmičenja pod okriljem NS BiH za takmičarske sezone 2025/26 i 2026/27.
Usvojeni su izvještaji o radu Disciplinske komisije, Komiteta za takmičenje, Komiteta za stadione i bezbjednost, kao i izvještaj voditelja projekta “Reforma i unapređenje profesionalnih standarda i sudijskog sistema u takmičenjima NS BiH” Darka Čeferina za sezonu 2025/26.
Članovi Izvršnog odbora usvojili su i propozicije takmičenja za narednu sezonu, uključujući Premijer ligu BiH, završnicu Kupa BiH, Premijer omladinsku ligu za juniore, kadete i pionire, te Omladinski kup BiH.
Potvrđeno je da će nova sezona Premijer lige Bosne i Hercegovine početi 8. augusta 2026. godine, dok će utakmica Superkupa BiH biti odigrana sedam dana ranije, odnosno 1. augusta.
Titulu prvaka Bosne i Hercegovine u narednoj sezoni branit će banjalučki Borac, koji će našu zemlju predstavljati u kvalifikacijama za Ligu prvaka.
Izvršni odbor usvojio je i liste službenih lica za sezonu 2026/27, uključujući sudije, pomoćne sudije, posmatrače suđenja i delegate.
Također je zaključeno da će od takmičarske sezone 2027/28 broj službenih lica biti smanjen, odnosno da će liste biti skraćene u odnosu na predstojeću sezonu.
