Uoči utakmice Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država u nokaut fazi Svjetskog prvenstva, bivši američki golman Tim Howard privukao je pažnju izjavom o Zmajevima.
Howard poslao provokativnu poruku ‘Zmajevima‘
Howard je u američkim medijima vrlo samouvjereno govorio o predstojećem susretu i poručio da reprezentaciji BiH neće biti lako protiv SAD-a.
“A Bosna? Pa… Landon i ja ćemo još razgovarati o tome. Ali iskreno, bolje im je da ni ne sjedaju u avion za San Francisco, jer će reprezentacija SAD-a učiniti sve da ih propisno razbije, zapeti će protiv njih”, poručio je Howard.
Njegove riječi brzo su izazvale reakcije među bh. navijačima, koji smatraju da je bivši golman SAD-a potcijenio reprezentaciju Bosne i Hercegovine.
Begović mu kratko odgovorio
Na Howardovu izjavu reagovao je i Asmir Begović, nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine.
Begović je putem društvenih mreža poslao kratak, ali jasan odgovor.
“Nisam baš siguran u to Tim. Radujem se borbi u San Franciscu”, napisao je Begović.
‘Zmajevi’ će protiv Sjedinjenih Američkih Država igrati 2. jula u San Franciscu, u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva.
Utakmica se već sada najavljuje kao jedan od najzanimljivijih duela ove faze, a izjave iz američkog tabora dodatno su zagrijale atmosferu pred susret.
