Nogometna reprezentacija Irana remizirala je s Egiptom rezultatom 1:1, a utakmicu je obilježila dramatična završnica.
Poništen gol u nadoknadi
Iranci su u sudijskoj nadoknadi postigli gol koji bi ih direktno odveo u nokaut fazu Svjetskog prvenstva. Ipak, pogodak je poništen zbog milimetarskog ofsajda, pa Iran sada mora čekati rasplet ostalih utakmica u grupnoj fazi.
Jedini gol za Iran postigao je Ramin Rezaeian, koji je nakon utakmice teško skrivao emocije.
Poruka narodu Irana
Iranski defanzivac se nakon meča obratio navijačima i poručio da su igrači dali sve od sebe.
“Ne znam šta da kažem. Ne znam zašto imamo ovoliko lošu sreću. Nadam se da se još uvijek možemo kvalifikovati kako bi se oni osjećali bolje, zaslužuju više od ovoga. Borili smo se najjače što smo mogli. Ne bi bilo važno ni da smo večeras poginuli. Samo smo željeli usrećiti naš narod. Borimo se mjesecima. Nikada nismo tražili ništa zauzvrat. Svaki od ovih igrača je častan. Igrali smo iz ljubavi prema našem narodu. Narode Irana, mnogo vas volimo. Žao mi je, to je sve što mogu reći”, rekao je Rezaeian.
Iran je tako propustio veliku priliku da sam riješi pitanje plasmana dalje.
Sada sudbina ove reprezentacije zavisi od rezultata u preostalim utakmicama.
