TOP 5 OVE SEDMICE

VJERUJU U SEBE

Howard zaprijetio ‘Zmajevima’ pred duel u San Franciscu: “Bolje da ne ulaze u avion”

Bivši američki golman i nekadašnji kapiten reprezentacije SAD-a Tim Howard poslao je snažnu poruku uoči duela protiv Bosne i Hercegovine u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva.

Amerikanci su grupnu fazu završili na prvom mjestu uprkos porazu od Turske u posljednjem kolu, a sada ih očekuje prvi eliminacijski meč na turniru protiv selekcije Bosne i Hercegovine.

“Sada počinje pravi turnir”

Howard je u svom obraćanju poručio kako rezultati ostvareni u grupnoj fazi više ne znače mnogo ukoliko ekipa ne nastavi pobjeđivati u nokaut fazi.

Prema njegovim riječima, upravo sada počinje najvažniji dio Svjetskog prvenstva, zbog čega igrači moraju pokazati maksimalnu koncentraciju, odgovornost i karakter.

Naglasio je i da nokaut utakmice zahtijevaju potpuno drugačiji mentalitet, te da svaki reprezentativac mora biti spreman dati svoj maksimum kada predstavlja svoju državu na najvećoj sceni.

Oštra poruka upućena Bosni i Hercegovini

“Landon i ja ćemo još razgovarati o Bosni. Ali iskreno, bolje im je da ni ne sjedaju u avion za San Francisco, jer će reprezentacija SAD-a učiniti sve da ih propisno razbije”, rekao je Howard.

Njegove izjave izazvale su brojne reakcije među navijačima, a mnogi smatraju da bi upravo ovakve poruke mogle predstavljati dodatni motiv izabranicima Sergeja Barbareza pred historijski duel.

Utakmica između Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država igra se 2. jula u San Franciscu, a pobjednik će izboriti plasman među 16 najboljih reprezentacija svijeta.

Pratite Rezon.ba na Google-u Dodajte nas u omiljene izvore i lakše pratite najnovije vijesti.
Dodaj

POVEZANI ČLANCI

Oleksandr Usik se odrekao tri šampionska pojasa, ali ne završava karijeru

Svjetski prvak u teškoj kategoriji Oleksandr Usik objavio je...

Svaka čast: Bosna i Hercegovina treći put postala prvak Balkana u taekwondou

Nacionalni tim Bosne i Hercegovine ostvario je veliki uspjeh...