Bivši američki golman i nekadašnji kapiten reprezentacije SAD-a Tim Howard poslao je snažnu poruku uoči duela protiv Bosne i Hercegovine u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva.
Amerikanci su grupnu fazu završili na prvom mjestu uprkos porazu od Turske u posljednjem kolu, a sada ih očekuje prvi eliminacijski meč na turniru protiv selekcije Bosne i Hercegovine.
“Sada počinje pravi turnir”
Howard je u svom obraćanju poručio kako rezultati ostvareni u grupnoj fazi više ne znače mnogo ukoliko ekipa ne nastavi pobjeđivati u nokaut fazi.
Prema njegovim riječima, upravo sada počinje najvažniji dio Svjetskog prvenstva, zbog čega igrači moraju pokazati maksimalnu koncentraciju, odgovornost i karakter.
Naglasio je i da nokaut utakmice zahtijevaju potpuno drugačiji mentalitet, te da svaki reprezentativac mora biti spreman dati svoj maksimum kada predstavlja svoju državu na najvećoj sceni.
Oštra poruka upućena Bosni i Hercegovini
“Landon i ja ćemo još razgovarati o Bosni. Ali iskreno, bolje im je da ni ne sjedaju u avion za San Francisco, jer će reprezentacija SAD-a učiniti sve da ih propisno razbije”, rekao je Howard.
Njegove izjave izazvale su brojne reakcije među navijačima, a mnogi smatraju da bi upravo ovakve poruke mogle predstavljati dodatni motiv izabranicima Sergeja Barbareza pred historijski duel.
Utakmica između Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država igra se 2. jula u San Franciscu, a pobjednik će izboriti plasman među 16 najboljih reprezentacija svijeta.
