Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Katar rezultatom 3:1 u posljednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva i tako po prvi put u historiji izborila plasman u nokaut fazu Mundijala.
Jedan od junaka velikog trijumfa bio je mladi Kerim Alajbegović, koji je postigao prvi pogodak za Zmajeve i trasirao put ka historijskom uspjehu.
Nakon utakmice Alajbegović nije krio zadovoljstvo zbog važne pobjede i plasmana među 32 najbolje reprezentacije svijeta.
“Nisam puno razmišljao. Fino mi je legla lopta i onda sam samo htio da je “zabijem”. I ja mislim da je to bio dobar gol. Dobro smo ušli u utakmicu, 1:0, i onda je došlo do drugog i sve je bilo dobro”, rekao je Alajbegović.
Istakao je kako je reprezentacija odigrala odlično prvo poluvrijeme, iako smatra da je ekipa mogla postići još nekoliko pogodaka.
“Malo smo pali nakon prednosti, ali prvih 40 minuta smo odigrali fenomenalno. Mogli smo i 3:0 i 4:0 voditi. Bilo je vruće, ali smo se u drugom poluvremenu opet dobro vratili i sve je bilo dobro”, dodao je bh. reprezentativac.
Posebne riječi imao je za navijače Bosne i Hercegovine, koji su u velikom broju pružili podršku Zmajevima na stadionu u Seattleu.
“Šta reći za naše navijače. To je 12. igrač. Nemam riječi za tu podršku i hvala svima koji su bili uz nas. Idemo dalje”, poručio je Alajbegović.
