Na području Mostara u toku je potraga za ženskom osobom čiji je nestanak prijavljen policiji nakon što se nije vratila kući iz večernje šetnje sa psom.
Kako je potvrđeno iz Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, nestanak je prijavljen Policijskoj stanici Mostar Centar u nedjelju, 21. juna.
Nije se vratila kući
Prijavu o nestanku podnio je T.A., koji je policiji kazao da je njegova supruga H.W. (1964.) oko 21 sat napustila porodični stan u ulici Alekse Šantića u Mostaru kako bi prošetala psa.
Međutim, nakon izlaska iz stana nije se vratila kući, zbog čega je porodica slučaj prijavila policiji.
Poziv građanima da pomognu
Prema informacijama iz policije, nestala žena je u trenutku odlaska na sebi imala bijelu majicu s natpisom “Levis”, nosila je naočale za vid, a sa sobom je vodila psa koji je imao crvenu ogrlicu.
Iz MUP-a HNK apelovali su na građane da, ukoliko imaju bilo kakve informacije koje bi mogle pomoći u pronalasku nestale osobe ili je eventualno uoče, odmah obavijeste najbližu policijsku stanicu.
Policija poduzima sve potrebne mjere s ciljem pronalaska nestale žene.
