TOP 5 OVE SEDMICE

OPASNOST ZA GRAĐANE

Naređena evakuacija stanovništva zbog požara na deponiji Uborak

Požar na mostarskoj deponiji Uborak jutros je ponovo aktiviran, a situacija je dodatno pogoršana jer se vatra približila stambenim objektima.

Zbog pogoršanja situacije naređena je evakuacija stanovništva, potvrdio je gradonačelnik Mostara Mario Kordić.

Govoreći o okolnostima izbijanja požara, Kordić je iznio ozbiljne optužbe, navodeći da postoje indicije da je vatra podmetnuta.

“Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar”, rekao je Kordić, dodajući da su na deponiji zapaljene i gume.

Gradonačelnik Mostara pozvao je građane da ne nasjedaju na političke manipulacije te da pomognu u identifikaciji odgovornih osoba.

Evakuisani stanovnici bit će privremeno smješteni u prihvatni centar Salakovac.

Situaciju na terenu dodatno otežava najavljeni sjeverni vjetar, dok vatrogasne ekipe i dalje ulažu maksimalne napore kako bi požar stavile pod kontrolu.

Pratite Rezon.ba na Google-u Dodajte nas u omiljene izvore i lakše pratite najnovije vijesti.
Dodaj

POVEZANI ČLANCI

Loše vijesti za BiH: FATF našu zemlju stavio na “sivu listu”

Bosna i Hercegovina od danas se ponovo nalazi na...

Mili Bajramović osuđen na 40 godina zatvora

Viši sud u Podgorici je Miliju Bajramoviću izrekao jedinstvenu...

Preminula Slavenka Drakulić, jedna od najznačajnijih književnica u regionu

U 77. godini preminula je Slavenka Drakulić, jedna od...