Policijska uprava Banja Luka završila je istragu o saobraćajnoj nesreći u kojoj je učestvovala Anja Ljubojević, bivša potpredsjednica Narodne skupštine Republike Srpske.
Nakon završenih vještačenja, Osnovnom sudu u Banja Luci dostavljen je zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka protiv Anje Ljubojević.
Prema dostupnim informacijama, u postupku bi mogla biti kažnjena novčano, a moguća je i mjera oduzimanja vozačke dozvole.
Ljubojević je početkom juna imala saobraćajnu nesreću u mjestu Trn kod Laktaša. Upravljala je službenim automobilom, probila ogradu i pala s nadvožnjaka na krov.
U nesreći je zadobila povrede, dok je automobil kojim je upravljala potpuno uništen. Vrijednost vozila ranije se procjenjivala na oko 65.000 KM.
Nakon što su u javnost dospjele okolnosti nesreće, ona je podnijela ostavku na funkciju potpredsjednice NSRS. To je učinila nakon što je ostavku od nje zatražio predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.
Anja je ranije poručila da će snositi odgovornost za nastalu štetu.
