Hanka Paldum danas se emotivnim rječima sjetila svog velikog prijateja i saradnika – harmonikaša Samira Hodžiča, koji je poginuo prije šest mjeseci:
“Dragi naš Samčo, prođe šest mjeseci otkako si otišao, uz obećanje da ćeš se vratiti za nekoliko sati. Nažalost, ovog puta tvoj odlazak otrgnu te zauvijek iz naših života.
Teško se pomiriti…
Teško se pomiriti sa sudbinom i činjenicom da tvoj vedri duh, uz osmijeh čednog djeteta, da tvoji prsti na harmonici, kojima si budio najtananija osjećanja, više neće unositi vedrinu na našim putovanjima i na daskama koje su ti život značile.
Tvojim odlaskom naša muzička scena ostala je siromašnija, a mi koji smo s tobom dijelili i dobro i zlo ostadosmo da te spominjemo samo po dobru.
Neumorno si gradio kuće u srcima ljudi
Dragi naš Samčo, neumorno si gradio kuće u srcima ljudi, dom za svoju Amru i vašu djecu, Amara i Nasera, a svojim dobrim djelima i onu u koju si preselio, gdje će tvoja dobra i plemenita duša naći smiraj u okrilju našeg Stvoritelja, Allaha dž.š., Premilostivog.
Tvoja Hanka”, poručila je pjevačica na Facebooku.
