Predsjednik SDA Bakir Izetbegović izjavio je na Federalnoj televiziji da se pitanje Milorada Dodika mora riješiti primjenom zakona.
Naglasio je kako međunarodna zajednica i pravosudne institucije više ne mogu ignorisati njegove poteze.
Za Dodika ne vrijedi zakon
“Međunarodna zajednica godinama popušta pred Dodikovim potezima. Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se, na kraju krajeva, ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone”, rekao je Izetbegović.
Nedugo nakon toga uslijedila je reakcija predsjednika SNSD-a Milorada Dodika, koji se oglasio putem društvene mreže X.
Dodik mj odgovorio
“Bakir se sinoć u svom strahu ohrabrio da mi prijeti. Otporan sam na prijetnje, ali ne volim nedorečene stvari. Zato sam pozvao Bakira da mi kaže u čemu je njegov problem. Rekao je da će pozvati u 13 časova. Vjerujem da će do tada smisliti odgovor, prije svega sebi, i spremiti aparaturu za snimanje razgovora”, napisao je Dodik.
U odvojenoj objavi Dodik je uputio još nekoliko poruka lideru SDA.
“Bakire, zovu me ljudi i kažu da si ostario i posenilio. Da svašta trabunjaš. Nejak si ti za mene. Nemaš ni ti dovoljno kila. I nikada se nećeš ugojiti”.
