Zdravko Čolić (75) žari i pali gdje god da se pojavi.
Publika Čolu doživljava kao vječnog romantika, a on sam priznaje da je više puta završio slomljenog srca. Čola smatra da oni koji ljudi koji nikada nisu bili zaljubljeni ili povrijeđeni zapravo propuštaju važan dio života.
Imao malo ozbiljnih veza
“Ja sam u životu imao malo onih ozbiljnih veza, ali naravno da je bilo više žena, da ih ne imenujem. To je prirodno i muški. Oni koji nisu imali slomljeno srce ili koji nisu bili zaljubljeni, mislim da im nešto fali”, iskreno je ispričao pjevač za InMagazin.
Njegov privatan život desetljećima se vrti oko supruge Aleksandre, uz koju je pronašao svoju sreću. Njihova veza započela je 1980-ih, a početak je opisao kao jednostavan
“Pretpostavio sam da bismo se mogli zabavljati. To je bilo dovoljno za početak”, rekao je pjevač.

Čola ima dvije kćerke Unu i Lare, koje je godinama pokušavao zaštititi od javnosti i medijskog pritiska. Upravo tu, priznaje, vidi i vlastitu najveću dilemu kao oca.
‘Nažalost, volio bih da sam stroži, to je prva stvar. Pokušavam im omogućiti ono što žele, ali možda bih trebao biti stroži u cijeloj toj priči. Mama je tu ta koja ne može sve bez mene”, otkrio je Čolić.
“Volim da se osamim”
Kazao je i kako je kroz desetljeća karijere, puno toga doživio od svojih obožavatelja. Bilo je tu padanja u nesvijest, suza, preskakanja ograda, ali još ga najviše veseli jedna jednostavna gesta. Kako je otkrio, jako cijeni kada od obožavatelja dobije buket cvijeća.
Prije svakog nastupa slijedi svoje male rituale:
”Volim da se osamim, to vam moram reći. Ne volim da se ljudi dolaze pozdravljati sa mnom, bit će za to vremena prije ili poslije. Ono malo vremena da si sam, sat-dva, popiješ kalcij, nekad konjak ili dva, malo razgibavanja i raspjevavanja i to je to.”
